Středa 9 listopad 2016

DS AUTOMOBILES A 21. ROČNÍK PŘEHLÍDKY „SAPINS DE NOËL DES CRÉATEURS“


Společnost DS Automobiles, která před několika dny představila na sociálních sítích značky dílo Manifest svobody, dnes představuje Stromek svobody vytvořený pro 21. ročník přehlídky „Sapins de Noël des Créateurs“ (Vánoční stromek...

Společnost DS Automobiles, která před několika dny představila na sociálních sítích značky dílo Manifest svobody, dnes představuje Stromek svobody vytvořený pro 21. ročník přehlídky „Sapins de Noël des Créateurs“ (Vánoční stromek návrhářů). Stromek svobody, který vytvořili umělci Ateliéru DS za pomoci avantgardních technologií, je jedinečné dílo oslavující svobodu tvorby, kterou dnes umožňuje parametrický design a 3D tisk.

Přehlídka „Sapins de Noël des Créateurs“, kterou organizuje Marie-Christiane Marek a výbor Comité Montaigne, vzešla ze setkání mezi uměním a charitou. Luxusním značkám nabízí možnost vymyslet, přetvořit a vyrobit zcela nový vánoční stromek. Vzniklá díla budou vystavena 19. a 20. listopadu v divadle Théâtre des Champs-Elysées a poté vydražena ve prospěch boje proti rakovině.

Stromek svobody bude v předpremiéře vystaven 16. a 17. listopadu 2016 v showroomu DS World Paris, 33 rue François 1er.

Asociace „Sapins de Noël des Créateurs“, kterou založila a vede Marie-Christiane Marek, vystavuje díla slavných tvůrců ze světa módy, designu a architektury, která se prodávají ve prospěch charitativních institucí. Tito tvůrci, kteří se každoročně sejdou nad společným tématem Vánoc, poté představují své exkluzivní vize jednoho z klíčových symbolů Vánoc, vánočního stromku.
Výbor Comité Montaigne vystaví „Vánoční stromky návrhářů“ v pařížském Théâtre des Champs-Elysées ve dnech 19. a 20. listopadu 2016. Tento výbor šíří do světa image a slávu slavných pařížských ulic Montaigne a François 1e . Společnost DS Automobiles se tohoto ročníku účastní poprvé a po boku ostatních návrhářů značek ze světa francouzského luxusu vystavuje stromek, který vymysleli designéři značky DS a realizovali umělci ateliéru DS.
Ředitel design centra DS Thierry Metroz k tomu uvedl: „Vánoční stromek, který jsme vymysleli a vytvořili pro letošní ročník přehlídky Sapins de Noël des Créateurs, ztělesňuje podobně jako Manifest svobody, který jsme na sociálních sítích značky představili před několika dny, dokonalým způsobem styl DS. Styl, pro který je charakteristické spojení know-how našich nejlepších řemeslníků, dále avantgardního ducha a technologického výkonu, díky nimž se nám stále daří převracet zažité principy.“

STROMEK SVOBODY VYTVOŘENÝ POMOCÍ AVANTGARDNÍCH TECHNOLOGIÍ…
Tým designérů DS, který již má zkušenosti s parametrickým designem a technologií 3D, se sešel nad novým úkolem a připravil dílo oslavující svobodu fantazie, tvorby a zkoumání nových území. Parametrický design je inovativní a pro automobilový průmysl avantgardní metoda umožňující zbavit se stylových omezení. Tato metoda, kterou značka již použila u futuristické palubní desky vozu DS E-Tense, jedinečného modelu ztělesňujícího budoucnost značky, nebo u jeho propracované masky chladiče, umožňuje ve spojení s novými výrobními postupy realizaci tvarů, jejichž výroba nebyla doposud možná.

„Nové postupy, které používáme, nám umožňují uvolnit kreativitu, porušovat principy, vymýšlet nové tvary, posouvat hranice nemožného. Možnost zcela nového přístupu ke tvarům a formám v nás probudila novou chuť k tvorbě. S velkou chutí vstupujeme do nové éry!“ uvedl Thierry  Metroz.

Propracovaný Strom svobody vyvolávající dojem plynulého pohybu, byl vytvořen na základě trojrozměrného strukturálního rastru vygenerovaného z jediného prvku, kterým je monogram DS. Stromek je vyrobený technikou 3D tisku z polymeru, což je látka, která dokáže zajistit výrobu přesně v souladu s původním nákresem.

 

… A REALIZOVANÝ V ATELIÉRU DS
Stromek svobody má ocelovou barvu, spodní část je v zeleném odstínu Vert Amétryne, který odkazuje na odstín vozu DS E-TENSE. K dosažení takového výsledku byla využita zručnost a péče o detail, jež jsou pro Ateliér DS typické. Stromek byl ručně vyleštěn a dočištěn, aby mohl přijmout kovovou vrstvu. Poté získal odstupňovanou barevnou vrstvu, vytvořenou na základě pečlivě připraveného a nacvičeného postupu.
Stromek svobody je jedinečný kus vyrobený speciálně pro 21. ročník přehlídky Sapins de Noël des Créateur. Je vysoký 500 mm, široký 400 mm a jeho rozpětí činí 200 mm.

Ve středu 16. a ve čtvrtek 17. listopadu bude vystaven v showroomu DS World Paris, poté 19. a 20. listopadu v divadle Théâtre des Champs Elysées.